ZT Five - шаблон joomla Окна

Amaç ve İlkeler

"Özel Okulculuk Anlayışını Temelden Değiştiriyoruz"

Bursa Büyük Temel Lisesi'nin amaç ve ilkeleri özel okulculuk anlayışını temelden değiştirmeye lise öğrencilerini hem okul hem dershane formatı ile üniversite sınavlarına hazırlamaya odaklıdır;

  • Bursa Büyük Temel Lisesi süreci tanımlanmış ve tüm ayrıntıları göz önüne alınarak düşünülmüş üniversite hazırlık odaklı iki aşamalı eğitim sistemini, ekonomik koşullarda sunarak hem eğitimde fırsat eşitliğini sağlar hem de öğrencilerini ülkemizin en üst seviyede eğitim-öğretim veren üniversitelerine hazırlar.
  • Bursa Büyük Temel Lisesi, öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak ve geleceği planlamak kavramları arasında bağ kurar. Bu nedenle, mesleki ve akademik rehberlik yöntemi ile öğrencilerinin ulaşmak istediği hedef ile potansiyelleri ve gereksinimleri arasında uyum oluşmasını sağlar.
  • Bursa Büyük Temel Lisesi, yeteneklerini keşfedebilmiş ve kendilerini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi şiar edinmiş bir kurumdur. Okulumuz kendisini yalnızca üniversiteye öğrenci hazırlayan bir kurum olarak görmez, üniversiteyi takiben yaşama atılacak gençlere o günlerde gerekli olacağına inandığı tüm donanımı da sağlamayı amaçlar.
  • Bursa Büyük Temel Lisesi öğrencilerinin bireysel gelişimine ve sosyalleşme sürecine en az akademik eğitim kadar önem verir. Okulumuz akademik süreçte olduğu gibi kulüp çalışmalarında da, öğrencilerinin ihtiyacına ve yeteneğine göre kulüp çalışmaları ve sosyal aktiviteler organize eder.