ZT Five - шаблон joomla Окна

Sınav Çeşitlerimiz

Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmiş rutin müfredat sınavlarının dışında 2 temel sınav daha uyguluyoruz.

• Akademik Süreç İzleme Sınavı 9. ve 10. Sınıflar İçin
• Üniversite Deneme Sınavı 11. ve 12. Sınıflar İçin

Belli bir program çerçevesinde ve aralıklarla düzenlenen, her öğrencinin katılımının gerekli ve zorunlu olduğu bu sınavlarla öğrencinin başarısı, öğrenme düzeyindeki gelişim ve değişimleri sürekli izliyor, kontrol altında tutuyoruz.

Akademik Süreç İzleme Sınavı ve Üniversite Deneme Sınavı Nedir?

Bursa Büyük Temel Lisesi'nde I. aşama öğrencileri olan 9 ve 10. sınıf öğrencileri için ayda bir kere olmak üzere temel branşlar için Akademik Süreç İzleme Sınavı uygulanır. Akademik Süreç İzleme Sınavı özellikle branşların üniversite sınavlarında soru çıkan konularında yoğunlaşır. Böylelikle öğrencilerimiz daha ilk seneden itibaren üniversite sınavına yönelik hazırlık sürecine girmiş olurlar.,

Üniversite Deneme Sınavları ÜDS ise 10 ve 11. sınıf öğrencileri olan II. Aşama öğrencileri için yine ayda bir kere olmak üzere düzenlenir. Bu sınavlar sonucunda yapılan analizlerle öğrencilerin eksik olduğu konular saptanarak ilgili zümre başkanlarına, öğretmenlere ve rehberlik servisine raporlar sunulur. ÜDS sınavının 9 ve 10.sınıflarda uygulanan Akademik Süreç İzleme Sınavı sınavlarından farkı daha kapsamlı olmasıdır. Sınav soruları branşların üniversite sınavlarında soru çıkan konuları üzerinde yoğunlaşır.