ZT Five - шаблон joomla Окна

Cumartesi Etütleri

Bursa Büyük Temel Lisesi, MEB tarafından liselerde ön görülen haftalık 40 ders saati yerine, 50 ders saati eğitim vermektedir. Öngörülen haftalık ders saatlerine ek olarak cumartesi ( 5 ders ) günleri de eğitim vermektedir. Zorunlu dershane çalışmaları için ayrılan cumartesi eğitimleri ve ekstra etüt saatleri

Üniversite Hazırlık Etüt Çalışmaları
Üniversite sınavlarına hazırlık etüt programı II. Aşama öğrencileri olan 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz için olarak üniversite sınavlarına hazırlık süreçlerini kontrol etmek amacıyla kullanılır. II. Aşamada aylık olarak gerçekleştirilen Üniversite Deneme Sınavları (ÜDS) sonucunda öğrencinin yanlış ya da yetersiz cevapladığı konular ile alakalı ölçme ve değerlendirme birimi tarafından Sınav Analizi Raporları oluşturulur. Bu rapora göre konu bazında benzer eksiklikleri yaşayan öğrencilere Cumartesi eğitimleri kapsamında takip eden haftanın Üniversite Hazırlık Etüt Programı uygulanır.

Sonuç Olarak;
Cumartesi etütleri kapsamında 11. ve 12. sınıflarda uygulanan üniversite sınavlarına hazırlık etüt çalışmaları öğrencinin öğrenim alışkanlıklarını olumlu yönde değiştirmeye yönelik uygulamalar olup oldukça verimli sonuçlar elde edilmektedir.